Собака – це найвідданіше створіння, яке є ідеальним другом для людини. Проте будь-якого власника засмучує ситуація, коли у тварини є алергія. Щоб зменшити прояви алергії, варто перш за все знайти причину такого явища, а надалі уникати контакту тварини з алергенами. Тому для підтримки здоров’я собаки потрібно розібратися в цьому питанні детально. Знайти корисну інформацію можна на сайті https://www.purina.ua/articles/dogs/health/symptoms/dog-allergies, де надані поради, актуальні для різних випадків.
Причини алергії
Здебільшого алергени потрапляють до організму тварини із навколишнього середовища. Це може бути реакція на:
- плісняву;
- укуси бліх (а саме на їхню слину);
- пилкових кліщів;
- пилок рослин тощо.
Варто виділити основні джерела алергенів.
Їжа
До харчових алергенів відносяться здебільшого інгредієнти, які мають білок. Це може бути яловичина, соя, зернові продукти або ж яйця. Тварина з такою алергією не може вживати подібну їжу і раціон для неї має бути особливим.
Паразити
Дрібні паразити, що зазвичай полюбляють жити на тваринах, викликають досить неприємну реакцію. Непомітні для господаря блохи, глисти, кліщі та деякі комахи можуть стати причиною висипань на шкірі, слабкості, проблем з травленням, втрати ваги, свербіжу, занепокоєння та інших проблем.
Ліки
Медикаментозні препарати, які іноді доводиться давати собаці, можуть викликати серйозні реакції, що впливають на здоров’я тварини. З особливою увагою варто підійти до прийому антибіотиків та засобів проти глистів.
Основні ознаки алергії
Деякі власники довго не помічають, що тварина веде себе або виглядає якось незвичайно. Маючи на увазі те, які є основні ознаки алергії, можна своєчасно помітити зміни та прийняти відповідні заходи:
- почервоніння шкіри та висипання;
- ураження шкіри (залисини, пухирі);
- свербіж та подразнення шкіри (викликає бажання почухатись або вилизати проблемну ділянку);
- проблеми з очами (зазвичай проявляються, як сльозотеча);
- розлад травлення (болі в животі, блювота, відсутність апетиту, діарея тощо);
- проблеми із диханням (кашель, охриплість, чхання).
Як вилікувати алергію та запобігти їй в майбутньому
При проявах варто звернутися до ветеринара, який надасть консультацію, зробить аналізи та проведе діагностику. Перш за все потрібно прибрати усі можливі алергени, навіть ті, що не підтверджені остаточно. Далі лікування виконується симптоматично. Наприклад, можуть бути прописані антигістамінні або стероїдні препарати. Також можуть бути призначені певні ліки від паразитів. Тварині може знадобитися дієта, яка базується на безпечних видах продуктів.
Власники, які не хочуть, щоб у їхньої собаки виникла алергія, не мають економити на сухому чи вологому кормі. Регулярні візити до ветеринара та проведення терапії задля запобігання розповсюдження паразитів часто допомагають уникнути серйозних проблем зі здоров’ям. Проведення вакцинації може запобігти розвиненню певних хвороб та необхідності в подальшому використовувати антибіотики. Отже, буде менше ризиків розладу травлення. Піклуючись про свою собаку, можна забезпечити їй довге та щасливе життя, і разом з нею радіти кожному дню.