Організація зберігання речей у будинку вимагає зваженого та раціонального підходу. Не кожна людина може дозволити собі виділити площу під гардеробну. В такому разі на допомогу приходить знайома всім і перевірена шафа-купе в Києві. Це місткі та ергономічні меблі, які дають змогу економити корисний простір в оселі. На сучасному ринку представлений широкий асортимент таких виробів. Вони розрізняються за типом конструкції, формою, внутрішнім наповненням і матеріалами. В даній статті ми розповімо про кожен із цих аспектів, щоб ви могли вибрати ідеальну шафу для свого житла.
Розміри сучасних шаф-купе
Розміри майбутньої шафи залежать від площі приміщення і кількості речей, які ви плануєте зберігати всередині. Ми розглянемо стандартні варіанти.
Основні параметри меблів:
- Висота. Вибирати потрібно виходячи з висоти стелі та особистих уподобань. Може становити від 200 до 240 см. Під час вибору слід переконатися в тому, що вам буде зручно діставати речі з верхніх полиць. Також потрібно проконсультуватися з виробником щодо ваги дверей, щоб розсувна система працювала справно.
- Ширина. Залежить від кількості дверей. Найпопулярнішими вважаються дво-, три- і чотиридверні моделі. Можна купити шафу-купе шириною 100-240 см з оптимальним розміром дверей. Багато покупців віддають перевагу моделям «на всю стіну», оскільки вони гармонійно вписуються в інтер’єр і надають багато простору для зберігання речей.
- Глибина. Більшість виробників пропонують два варіанти глибини — 45 і 60 см. Основна відмінність між ними полягає в пристосуванні для зберігання одягу на вішалках. У глибших моделях використовується поздовжня штанга, а в компактних — мікроліфт.
Великим плюсом таких меблів є те, що вони підходять навіть для малогабаритних приміщень. Це зумовлено тим, що двері-купе не потребують додаткового простору для відкривання.
Матеріали корпусу та фасадів
Найпопулярніший матеріал для виготовлення корпусу шаф-купе — це ДСП товщиною 16 або 18 мм. Деревно-стружкові плити відрізняються доступною вартістю, легкістю в обробці та привабливим зовнішнім виглядом. Залежно від типу обробки їхня поверхня може імітувати структуру натуральної деревини.
Рідше використовується МДФ. Він коштує дорожче, проте є більш екологічним, міцним і стійким до впливу вологи. Структура матеріалу є досить щільною, тому він практично не деформується. Під час виготовлення деревоволокнистих плит не застосовуються формальдегідні смоли, тому він абсолютно нетоксичний.
Обидва матеріали являють собою відмінну альтернативу натуральному дереву. Вони доступні, прості в догляді та довговічні. При цьому їхній зовнішній вигляд практично не відрізняється від деревини.
Фасади меблів можуть бути оформлені таким чином:
- Аналогічно корпусу. Двері, виконані з того ж матеріалу, що й корпус, роблять зовнішній вигляд шафи більш лаконічним і елегантним. Такі моделі відрізняються стильним виглядом і відмінно вписуються в будь-який інтер’єр.
- Дзеркала. Дзеркальна поверхня має властивість візуально збільшувати простір. Меблі з такими фасадами часто вибирають для невеликих приміщень з недостатнім освітленням.
- Піскоструй. Це різновид художньої обробки дзеркал. Дозволяє створювати на їхній поверхні різноманітні малюнки та візерунки.
- Фотодрук. За допомогою фотодруку можна нанести на фасади будь-яке фото або картинку. Популярними варіантами є пейзажі, зображення тварин і рослин.
- Комбінації матеріалів. Двері-купе також можуть бути комбінованими. Наприклад, одні глухі, виконані в тон до корпусу, а другі — дзеркальні тощо.
Вибирайте матеріали та оформлення виходячи з особистих уподобань і бюджету.
Обираємо внутрішнє оснащення
Перед покупкою кожен виробник запропонує вам на вибір декілька варіантів внутрішнього оснащення. Ви зможете самостійно визначити кількість та взаєморозміщення елементів устаткування.
Вони можуть бути наступними:
- Полиці. Присутні в кожній шафі. Призначені для зберігання речей у складеному вигляді. Можуть бути різними за шириною та висотою. Їхнє розміщення можна адаптувати залежно від ваших потреб.
- Висувні ящики. Ними часто доповнюють сучасні шафи-купе, оскільки це зручно та практично. Завдяки якісним напрямним, ящики працюють плавно та безшумно. В них чудово поміщаються різноманітні дрібні речі, на кшталт спідньої білизни, шкарпеток тощо.
- Платяні штанги. Призначені для зберігання речей на вішалках. Це незамінний елемент для акуратного розміщення суконь, сорочок, піджаків тощо. Штанги зазвичай встановлюються в моделях глибиною 60 см.
- Мікроліфти. Це рухомий варіант штанги, який встановлюється перпендикулярно задній стінці та висувається вперед. Він використовується в менш глибоких шафах (45 см).
Також перед покупкою радимо дослідити відгуки інших покупців про продукцію обраного вами виробника. Вони допоможуть вам прийняти правильне рішення.