Змалку діти люблять наслідувати дорослих, це формує їх особистість: вони повторюють рухи мами і тата, дивляться, як батьки готують, накривають на стіл, спілкуються. Саме тому дитяча іграшкова кухня вже багато років залишається однією з найпопулярніших іграшок для дівчаток. Кухня для дітей розвиває самостійність, уяву, творчість. Дівчатам не завадять ці навички у дорослому житті. А зараз виховання відбувається таким чином, що має бути рівність у родині, тому і хлопці можуть спробувати “куховарити”, і це нормально. Іграшковий набір “дитяча кухня” дозволяє імітувати доросле життя та виховує відповідальність, а також вчить спілкуванню та правильній і безконфліктній взаємодії у соціумі. Бо гра в сім’ю – це модель реальності. Для дитини все відбувається по-справжньому, і вона переймається, якщо раптом у неї немає набору іграшкового посуду чи сучасної іграшкової кухні.
Чому навчає дитяча кухня
Крім того, що дитина справді імітує доросле життя, вона ще навчається низці важливих навичок, таких потрібних надалі. Наприклад:
- нарізання пластикових продуктів, відкриття шафок розвиває дрібну моторику, потрібну для письма та рукоділля, нарізання картону, тканини, легкого застібання ґудзиків;
- гра у кухню привчає до акуратності, порядку, дитина вчиться прибирати за собою;
- звісно, такі ігри також можуть певною мірою вплинути на майбутній вибір фаху кухаря, доступного як для хлопців, так і для дівчат.
Дитина будує в уяві цілий світ, а зараз сучасні ігрові кухні виглядають настільки реалістично, що навіть вода може бігти з крана.
Матеріали виготовлення дитячої кухоньки
Батьки, які бажають купити іграшкову кухню для дитини, активно цікавляться матеріалами, адже від них залежить безпека, довговічність та зовнішній вигляд іграшки.

Виробниками використовуються лише безпечні матеріали. Найчастіше це:
- дерево – екологічно чисте, приємне на дотик, естетичне, може слугувати кільком поколінням, при чому використовується не лише бук, дуб і сосна, але і бюджетніша фанера чи ДСП;
- пластик – простий в очищенні, кольоровий, кухня з нього легка, яскрава, блискуча, достатньо міцна, не містить токсичних матеріалів, якщо купити іграшкову кухню з сертифікатом якості;
- картон – бюджетний варіант, проте не особливо довговічний.
Пластикові кухні частіше за інші мають підсвітку та інші інтерактивні елементи наприклад, імітацію кипіння, смаження. Вони вважаються найбільш сучасними та затребуваними. А батькам вони до душі, бо легко миються, достатньо вологої ганчірки або серветки.
Який би матеріал ви не обрали, орієнтуйтесь на розмір кімнати. Для приміщень невеликої площі просто ідеальним буде настільний варіант. Але якщо є можливість, краще купити іграшкову кухню для дитини великого розміру, де є буквально усе сучасне приладдя та техніка: мікрохвильовка, витяжка, посудомийка, холодильник, кавомашина, кухонний комбайн тощо. Усе як у дорослих.
Варто орієнтуватися на бюджет, який у вас є та не забувати про те, що буде непогано врахувати побажання дитини, навіть якщо ви готуєте сюрприз. Акуратно спитайте, про яку дитячу кухню вона мріє.