Наявність червоних очей у людини може свідчити про можливі подразники або навіть хвороби. Регулярні візити до лікаря офтальмолога допоможуть вчасно виявити захворювання очей. Важливо звернутись до спеціалістів вчасно. Офтальмологія в МЦ Oculus: https://oculus.lviv.ua/areas/ophthalmology/ – це якісна діагностика та лікування зору. Не відкладайте турботу про здоров’я на потім.
Негативні фактори впливу на очі
У повсякденному житті існує безліч різних причин, які негативно впливають на очі, викликаючи їх почервоніння.
- Комп’ютери, планшети і телефони напружують людські очі. Дивлячись на екрани моніторів, людина не помічає, як напружує очі, щоб зосередитися. Тому необхідно робити короткі перерви, дивитися вбік, а також дивитися на далекі предмети.
- Недосипання – ще один фактор, який викликає червоні очі. Щоб його прибрати, достатньо виспатися.
- Алергічні реакції на косметику можуть виникати у багатьох людей. Тому, як тільки очі почали червоніти після нанесення косметики, їх потрібно негайно промити і залишити очі в спокої на кілька днів. Невідповідну косметику слід відкласти і замінити іншою.
- Шкідливі звички, такі як куріння і вживання алкоголю, також негативно впливають на білки очей.
- Читання літератури, особливо при слабкому освітленні, по-своєму викликає почервоніння очей. Щоб усунути цей фактор, необхідно правильно підібрати освітлення, а також робити невеликі перерви при виході на свіже повітря.
Також червоні очі можуть бути викликані сторонніми предметами, що застрягли в орбіті, контактними лінзами і навіть тривалим плачем.
Але всі ці фактори не настільки небезпечні і їх можна усунути. Гірша ситуація, коли почервоніння викликано різними захворюваннями: глаукомою, кон’юнктивітом, трихіазом, невритом, ячменем, гіпертонією, цукровим діабетом та ін. У цих випадках необхідна допомога лікаря. Лікар допоможе визначити захворювання і призначить лікування.
Поради для покращення стану здоров’я очей
Є невеликі процедури, які ви можете зробити вдома, які можуть запобігти почервонінню очей.
Перед сном не забудьте змити макіяж, а потім промити очі настоєм ромашки. Для приготування настою необхідно чайну ложку квіток ромашки заварити склянкою окропу. Після проціджування змочити в настої ватний диск і прикласти до очей.
Позбутися від червоних очей допоможе і свіжий огірок. Відріжте два кільцеподібних шматочка свіжого огірка і прикладіть їх до очей. Вранці корисно покласти на очі пакетики із завареним зеленим чаєм.
При появі почервоніння очей добре використовувати примочки з сирої картоплі. Очищену картоплю натріть на дрібнішій тертці і помістіть м’якоть в марлевий пакет. Наповнені мішечки потрібно трохи віджати і прикласти до очей.
У вигляді крапель можна використовувати сік алое. З листя алое очистіть від шипів і дрібно наріжте їх. Потім викласти на марлю і віджати сік. Алое потрібно розбавити водою. Його кількість повинна бути втричі більше самого соку. Потім можна закапати краплі в очі.
Почервонілі очі потрібно промивати трав’яними відварами ромашки, шавлії або череди.
При виборі препарату, слід проконсультуватися з лікарем. Адже будь-який препарат може містити компоненти, які підходять одному, але протипоказані іншому.