Рослинам шкодять коливання температури, сильні зливи, заморозки та інші прояви погоди. Тому для культивації необхідний захищений ґрунт. Для цього рекомендуємо купити парник з полікарбонату безпосередньо від виробника, наприклад, на сайті компанії Вишневий Сад: https://polikarbonatvs.com.ua/ua/teplitsyi/. Продукція безпосередньо від виробника – це не лише висока якість, а й нижчі ціни порівняно з іншими пропозиціями ринку. Чому варто вибирати теплиці із полікарбонату:
- Довго зберігають тепло.
- Підлягають частковому або повному ремонту.
- Не б’ються, як скло.
- Рівномірно розсіюють сонячне світло.
- Швидко та легко монтуються.
- Продовжують вегетаційний період рослин.
- Експлуатуються тривалий термін.
Полікарбонатні теплиці за міцністю та довговічністю значно перевищують парники з плівкою. На вартість готової конструкції впливатиме матеріал для каркасу та покриття, а також довжина та ширина тепличного комплексу. Оптимальний варіант для каркасу – сталеві профілі, що пройшли заводське гаряче оцинкування.
Якої товщини вибирати полікарбонат для теплиці?
Насамперед рекомендується звернути увагу на товщину покриття. Для парників можна купувати матеріал від 4 мм завтовшки. Цей параметр слід розглядати у парі із щільністю. Що врахувати при виборі товщини полікарбонату:
- Кліматичні умови.
- Кількість та інтенсивність опадів.
- Швидкість вітру.
- Міцність каркасу.
- Період використання теплиці.
- Форма споруди.
Парники з полікарбонату товщиною 4 мм використовуються сезонно, а також при малій кількості зимових опадів. Якщо ви хочете звести осінню та зимову теплицю, то варто вибирати матеріал від 6 мм. Для зимових конструкцій із застосуванням додаткового підсвічування можна використовувати покриття завтовшки 8-10 мм.
Параметри надійної теплиці
Не вибирайте найдешевші матеріали, якщо бажаєте, щоб конструкція прослужила довгий час. Наявність у полікарбонату УФ-захисту вбереже його від пожовтіння та руйнування. Характеристики якісного стільникового полікарбонату:
- Стільники мають бути одного розміру, при натисканні на них рукою не повинні продавлюватись.
- Ознака гарного виробу – запаяні краї.
- Наявність гарантії від виробника.
- Ступінь прозорості – 80-90%.
Цей матеріал також активно використовується для виготовлення навісів та козирків, перегородок, огорож, альтанок та ін. Теплиці з полікарбонату в основному виготовляються з прозорого матеріалу. Деякі садівники використовують червоні або помаранчеві листи, оскільки це може позитивно позначитися на рості рослин. Однак натомість кольоровий полікарбонат пропускає менше денного світла, що може спровокувати зниження врожайності.