М’які іграшки користуються неабияким попитом серед дітей різного віку. Часто для маленьких хлопчиків та дівчаток плюшеві іграшки стають найпершими друзями: з ними вони охоче засинають, діляться секретами, беруть їх із собою у дитячий садок тощо. Ігри з такими іграшками навчають дитину піклуватися про когось, викликають у неї відчуття співпереживання.
Чому варто купити дитині м’яку іграшку: які переваги вона має?
Плюшеві звірятка, казкові персонажі та герої мультфільмів – це іграшки, які мають чимало переваг:
- будуть цікавими дітям різного віку (із такою іграшкою із задоволенням гратиметься дитина і у півтора роки, і у 4-5 років);
- абсолютно безпечні для дитини: поверхня іграшка м’яка та приємна на дотик, без будь-яких гострих елементів;
- відрізняються практичністю: з плюшевою іграшкою дитина зможе гратися і вдома, і в садочку, і у дворі;
- не вимагають складного догляду (деякі іграшки виробники дозволяють навіть прати у пральній машинці);
- допомагає дитині справитися з тривожністю (якщо ваш малюк не хоче йти до садочку, запропонуйте йому взяти із собою м’яку іграшку – вона додасть малюкові впевненості у собі);
- допомагає дитині засинати самостійно. Якщо малюк боїться залишатися вночі у кімнаті без мами, запропонуйте йому лягти спати з улюбленою м’якою іграшкою; Це допоможе дитині позбутися страху.
Як обрати м’яку іграшку для дитини за віком
Аби придбати дитині м’яку іграшку, яка їй точно сподобається, завжди зважайте на її вік:
- Для немовлят обирайте м’які іграшки невеликого розміру. Звичайно, немовля не гратиметься самостійно із м’якою іграшкою, але охоче роздивлятиметься її, гладитиме ручками і т.д. Це сприятиме розвиткові її зорового і тактильного сприйняття інформації.
- Дітям до трьох років обирайте невеликі плюшеві іграшки у вигляді тваринок, наприклад, ведмедиків, зайчиків, кошенят. Дітки будуть активно залучати їх до своїх ігор як рівноправних членів.
- Для дітей 4-5 років ви можете обрати більшу іграшку. Купуючи новеньку забавку, завжди зважайте на вподобання дитини та віддавайте перевагу тим моделям, які більше подобаються дитині (обирайте іграшки у вигляді її улюблених казкових персонажів, тваринок тощо).
- Шестирічки – це діти, які вже активно готуються до школи. Тому не варто залишати їх можливості взяти участь у виборі новенької іграшки. Дитині такого віку вже можна обрати іграшку будь-якого розміру, зокрема і ведмедика у зріст дитини.
Інші критерії вибору м’яких іграшок
Якщо ви вирішили порадувати свою дитину новенькою м’якою іграшкою, звертайте увагу на:
- Матеріал. Для пошиву м’яких іграшок виробники використовують штучне хутро, велюр, фліс, вовну, льон. За можливості завжди намагайтеся віддавати перевагу іграшкам із максимально натуральним складом.
- Міцність швів. Безпосередньо від міцності швів залежить довговічність іграшки. У якісної іграшки шви будуть рівними та акуратними, а всі елементи, як, наприклад, очі, ніс, прикраси, будуть надійно закріплені, аби дитина не могла їх відірвати.
- Відсутність токсичності. Всі матеріали, з яких виготовлено іграшку, мають бути гіпоалергенними та нетоксичними, без яскраво вираженого неприємного хімічного запаху.
- Якість наповнювача. Нині виробники використовують такі наповнювачі, як холлофайбер, синтепом, пластикові кульки.
- Довжина ворсу. Для діток меншого віку краще обирати м’які іграшки з коротшим ворсом, оскільки в ньому можуть накопичуватися мікроби та пил.
- Колір. Не варто купувати дітям іграшки занадто яскравих («кислотних») кольорів. Краще зупинити вибір на іграшці із більш реалістичним забарвленням.
Плюшеві іграшки – справжні друзі дітей, з якими вони так люблять гратися. Тож, якщо ви шукаєте іграшку на подарунок для своєї дитини, сміливо обирайте новенького плюшевого ведмедика чи іншого персонажа! Він неодмінно порадує вашу дитину та зробить її дозвілля ще цікавішим!