Косметичних засобів для шкіри є дуже багато. Деякі з них обов’язково мають бути в арсеналі кожної дівчини та жінки, інші використовувати необов’язково. Справжнім must have і незмінним трендом догляду за шкірою визнано сироватки. Косметичний продукт, що забезпечує комплексне вирішення найрізноманітніших проблем, допомагає повернути молодість шкірі.
Що може сироватка для обличчя, як правильно вибрати продукт як нею користуватися, ми дізналися у косметологів. На сайті провідних виробників ви знайдете більше інформації про напрямок дії та склад кожного з типів засобу.
Сироватки для обличчя: основні види
Косметичний препарат, який зазвичай ще називається serum, визначається як проміжний етап догляду за шкірою. Особливістю популярного засобу є висока концентрація активних речовин — якщо у звичайному кремі показник становить близько 15%, то в сироватці він може сягати 70. Додатковим бонусом стає консистенція, в сироватці вона рідка, легка та легко засвоювана шкірою.
Зазвичай засіб вирішує 1-2 проблеми, отож, перш ніж купити сироватку для обличчя, варто визначити направленість її дії:
- зволожуюча сироватка для обличчя — підходить для сухої, зневодненої шкіри;
- відлущувальна — ідеальна для комбінованої та жирної шкіри;
- антиоксидантна — сироватка для відновлення захисної функції епідермісу;
- антивікова — засіб для боротьби з першими ознаками старіння;
- сироватка для обличчя з ретинолом — для проблемної шкіри.
Виробники можуть додатково позначати засоби для боротьби куперозом чи подразненням або ж вказувати допоміжні речовини, що входять до складу продукту та впливають на застосування препарату. Наприклад, сироватка для обличчя з гіалуроновою кислотою має не тільки зволожувальну, але й відновлювальну дію, допомагає при втраті пружності.
Як обрати сироватку?
Асортимент серумів досить великий, але на відміну від звичайного крему, вибирати сироватку варто не за типом шкіри, а залежно від проблеми, яка потребує вирішення. Косметологи рекомендують враховувати наступні моменти:
- Ефект — є продукти швидкого, накопичувального, пролонгованого варіанту дії. Так, є сироватки для обличчя, які за одне застосування здатні приховати деякі дефекти: жирний блиск, пігментні плями, лущення, тьмяність. Подібні продукти підходять для особливих випадків, наприклад, перед важливими заходами, коли дуже потрібно виглядати бездоганно. Накопичувальний ефект вимагає мінімум 1-2 тижні постійного використання. Пролонгована дія зберігається після завершення повного курсу.
- Дія — серуми заведено розподіляти на матуючі, антивікові, зволожувальні, живильні, заспокійливі, протизапальні, захисні, регенеруючі, пом’якшувальні, антистресові, вітамінні.
- Форма випуску. Сироватка може випускатися в ампулах або ж у флаконах з дозаторами-помпами або піпетками.
- Текстура — за основою є водні та гелеві, призначені для жирної та нормальної шкіри, масляні (зневодненої та сухої) і ліпідні, ідеальні для шкіри, що має ознаки старіння. Текстура сироватки може бути рідкою чи емульсійною.
Правила користування сироватками
Головною особливістю серуму є його нанесення перед кремом. Очищення шкіри обов’язкове, також варто провести дерматологічний тест перед першим застосуванням. Процедура ефективного використання сироватки передбачає дотримання певних етапів
- очищення за допомогою гелю чи пінки;
- вирівнювання РН тоніком;
- нанесення сироватки;
- витримка 20 хвилин;
- використання звичного крему для обличчя.
Варто нагадати, що сироватки, маючи високу концентрацію активних речовин, наносяться в незначній кількості. Достатньо кількох крапель засобу, попередньо розтертого та розігрітого між долонями руки.
Кому підходить сироватка?
Унікальний косметичний засіб використовується, починаючи з 20-25 років. Тип та напрямок дії вибирається залежно від стану шкіри та змінюється за необхідності. Оскільки серум є універсальним, але вузькоспрямованим продуктом, то найбільш ефективним він є в комплексному догляді за шкірою. Сироватки поліпшують стан епідермісу, відновлюючи його на клітинному рівні та борються з ознаками старіння, а отже, є незамінним атрибутом щоденного догляду за шкірою обличчя.